Güz Ara Sınav Ödevi

Araştırma Teknikleri I Dersi Ara sınav ödevi son teslim tarihi 7 Aralık 2020 saat 23:55 olarak sisteme girilmiştir. Daha sonra ödev gönderimi yapamazsınız.

Ödev sunum hazırlama programı (Powerpoint vb.) uzantılarından ppt veya pptx formatında gönderilecektir.

Dosya adı ve uzantısı falancafilancaoglu19124574.ppt veya falancafilancaoglu19124574.pptx olacaktır. Falanca Filancaoğlu yerine tabiki kendi adınızı/soyadınızı yazacaksınız. 🙂

Dosya boyutu 10 MB’ı geçmeyecek şekilde ayarlayın. Ortalama bir powerpoint dosyası 1-2 MB olmaktadır.

Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların (docx, pptx, video) dosyasının adı adınız ve soyadınız küçük harflerle ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o harflerini kullanın) bitişik olarak öğrenci numaranız olacaktır. Adında i harfi olanlar lütfen ı yapmasın. Tam tersi yanı ı olanların i yapmasını söylüyoruz. Sistem sorunları yaşanmaması için. Örneğin; Ömer Fazlı Yüksekoğlu isimli ve 1912909999 öğrenci nolu öğrenci için dosya adı omerfazliyuksekoglu1912909999 olacak.

Sunum dosyanız toplam en az 10 slayttan en fazla 20 oluşmalıdır.

————————————————– İçerik—————————

Yapılmış bir bilimsel araştırma makalesi seçeceksiniz. İlgili olduğunuz bir alandan, arkadaşlarınıza faydası olacağını düşündüğünüz herhangi bir akademik makale olabilir. İlgili olduğunuz bir alandan makale seçmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Makale seçerken özetlerini okumanız size ön fikir verecektir. En az 3 defa bizzat kendiniz okuyunuz.

Seçtiğiniz makalenin sunum dosyasını hazırlayacaksınız.

Sunum bir bilimsel araştırma devam ederken veya tamamlandıktan sonra kongrelerde/sempozyum vb. toplantılarda yapılır. Araştırmacıların gözüyle sunumu siz yapıyorsunuz. (Final ödevi için bu sunum dosyalarını kullanarak görüntülü/sesli sunmanız istenebilir.) Kişisel yorum vb. ekleme sunumda kesinlikle olmayacak. (İnternetten örnek sunumları bolca bulup izleyebilirsiniz.)

Örnek dosyaları indirmek için dosya yazısının üzerine tıklayıp Sağ Fare tuşu ile farklı kaydet‘e tıklayın. Örnekler sadece fikir vermek içindir. Siz daha güzel ve orjinal hazırlayabilirsiniz. Örnek dosyalarda yok ancak siz ilk slayta araştırmacıların adını, kurumunu ve araştırmanın yayınlandığı dergi/kitap ne ise onu yazın. Son slayta ise kendi ad/soyad/no/okul bölüm/üniversite logo vb. koyabilirsiniz. (Not: Ödevi gönderen 3 kişi tekrar göndermeyebilir.)

Örnek Dosya 1

Örnek Dosya 2

Örnek Dosya 3

Örnek Dosya 4

Örnek Dosya 5

Hepinize başarılar…