Karaçulha Takviminde Bu Yıl Dibek Taşı ve At Arabası Var

“Köklü Geçmişten Büyük Geleceğe” sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği 2023 takviminde dibek taşı ve at arabasını kullandı.
Her yıl farklı bir kültürel öğenin ön plana çıkarıldığı dernek takviminde 2023 yılı için dibek taşı ve at arabasına yer verildi.

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği her yıl çıkardığı takvimlerde kültürel değerleri hatırlatmaya ve gündemde tutmaya çalışıyor. Dernek takvimine ilişkin resmi internet sitesi www.karaculha.com da yapılan açıklamada; “bu yılın takviminde, köy meydanlarımızda ve mahalle aralarında bulunan ve herkesin ortaklaşa kullandığı dibek taşı yer buldu. Dibek taşı; buğday, mısır gibi tahılları ağaç tokmaklarla dövüp ezmek, kepeğinden ayırmak için kullanılırdı. İçi oyulmuş büyük bir taş olan dibek taşı, ihtiyacı olanların kullanabileceği bir meydanda bulunurdu. Bulgur, keşkeklik, aşlık ve tarhanalık malzemelerin hazırlanmasında kullanılmıştır. At arabası vazgeçilmez bir ulaşım aracı olarak dibek taşı gibi yaşantımızda yerini almış önemli öğelerdendir. 2023 yılı takvimine destek veren Kocatepe Petrol ve iş adamı, Adem Kocatepe’ye teşekkür ederiz. 2023 yılının sağlık ve mutlulukla geçmesini temenni ederiz. 2023 yılı takvimlerimizi dernek irtibat noktalarımızdan ücretsiz alabilirsiniz” denildi.

Haber Servisi

Önerdiğimiz Yazı

2021 Sınav Takvimi

2021 Sınav Takvimi Duyuruldu

ÖSYM 2021 sınav takvimi belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 2021 KPSS, YKS, ALES, DGS, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*