Anasayfa / Okul / Öğrenciler Okul Meclis Başkanlığı İçin Yarıştı

Öğrenciler Okul Meclis Başkanlığı İçin Yarıştı

Karaçulha İlköğretim Okulu Öğrenci Meclisi seçimleri yapıldı. Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri dışında 367 öğrencinin 2 sandıkta kullandığı seçimlerde dört öğrenci başkan olmak için yarıştı. Neriman Eraslan isimli öğrenci 209 oy alarak öğrenci meclis başkanı seçildi. Dört aday ilginç afiş çalışmalarıyla arkadaşlarından oy istedi. Geçtiğimiz hafta yapılan Okul Aile Birliği seçimlerinde bir bayan velinin başkan seçilmesinin ardından okul meclis başkanlığına da bayan öğrencinin seçilmesi Karaçulha’da bayanların ağırlıklarını hissettirmeye başladığını gösteriyor.

Dört yıldır Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi gereği yapılan ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Karaçulha İlköğretim Okulu meclis başkanlığı seçimlerinde ilginç vaadler de gündeme geldi. Bazı adaylar sınıflara futbol topu ve voleybol topu sözü verirken bazıları da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ayakkabı sözü verdi. Seçimde Ümmü Gülsüm Şeyma, Kader Kaya, Selim Sabancı ve Neriman Eraslan yarıştı. Okul Müdürü Mesut Koç öğrencilerin bu kültürü kazanmaları için seçimleri gerçeğe en uygun hale getirmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Marmara Üniversitesi SBE Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktora bile yapmış. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor. Devamı hakkında sayfasında deniliyor.