Anasayfa / Okul / Karaçulha’da Öğrenci Meclisi Seçildi

Karaçulha’da Öğrenci Meclisi Seçildi

Karaçulha İlköğretim Okulu 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Meclisi seçimleri yapıldı. Başkan Muradiye Kuşgöz oldu. Karaçulha İlköğretim Okulunda, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde yapılan seçimler sona erdi. Seçimlerde 4 aday öğrenci yarıştı. En çok oyu alan 8/B sınıfı öğrencisi Muradiye Kuşgöz başkan, 4/B sınıfı öğrencisi Aysun Adıgüzel Başkanvekili seçildi. Katip üyeliklere ise; Merve Değirmenci ve Sadri Adıgüzel seçildiler.

Okul Müdürü Mesut Koç, “Projenin amacı, öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörülü olabilme becerileri kazandırmaktır. Biz de bu amaca uygun olarak öğrencilerimize gerçek bir seçim süreci yaşatmaya çalıştık. Öğrenci meclisimize başarılar diliyorum.” dedi.

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Marmara Üniversitesi SBE Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktora bile yapmış. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor. Devamı hakkında sayfasında deniliyor.