Kamu Yönetimi II Ara Sınav Ödevi

Kamu Yönetimi II dersi ara sınav ödevlerini teslim için son tarih: 22 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 14:00. Bu süreden sonra ödev getirmeyiniz.

Ara sınav ödevi olarak aşağıdaki konulardan bir tanesini seçebilirsiniz.

1. Kamu Yönetimi I dersi kapsamında işlenen konuları dikkate alarak, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının farklılıklarını açıklayınız. Farklılıkları değerlendirirken, kaymakam ve belediye başkanlarına da değinebilirsiniz. Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren bakanlıkların ilçe müdürlüklerini de göz önüne alabilirsiniz. “Hangi hizmetleri sunmaktadırlar? Nasıl göreve gelirler ve ayrılırlar? Gelirleri, giderleri, harcama yetkileri nasıldır? Benzer yönleri nelerdir?” gibi soruların cevaplarına yer verilebilir. Her iki kurumu ayrı ayrı anlatmanız ödevin amacına hizmet etmez. Örneklerle farklı yönlerine yer vermelisiniz. Anlatımda nesnel dil kullanınız. 

2. Kamu Yönetimi I dersi kapsamında işlenen konuları dikkate alarak, Büyükşehir belediyesi sınırları içinde bulunan ilçe belediyeleri ile büyükşehir olmayan illerdeki ilçe belediyelerini yetki, sorumluluk ve görevleri açısından karşılaştırınız. Farklılıklarını açıklayınız. Her iki belediyeyi ayrı ayrı anlatmanız ödevin amacına hizmet etmez. Örneklerle farklılıklarına yer vermelisiniz. Anlatımda nesnel dil kullanınız. 

3. Kamu Yönetimi I dersi kapsamında işlenen konuları dikkate alarak, Mahalle muhtarlığı ile köy muhtarlığını karşılaştırarak farklılıklarını açıklayınız. Her iki muhtarlığı ayrı ayrı anlatmanız ödevin amacına hizmet etmez. Örneklerle farklı yönlerine yer vermelisiniz. Anlatımda nesnel dil kullanınız. 

———————————-

  İletişim ve sorularınız için lütfen:


Ara sınav ödev dosyasında dikkat edilecek hususlar:

Ödevinizi A4 beyaz kağıda yazarak teslim edeceksiniz. Başlık bölümüne KAMU YÖNETİMİ II DERSİ ARA SINAV ÖDEVİ yazınız. Hemen altına adınız soyadınız ve öğrenci numaranız yazılacak. Örnekteki kenar boşluklarına dikkat edeceksiniz.  Hangi tür ödevi seçtiyseniz başlığa yazınız. Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlık, BŞB İlçe Belediyesi ve BŞB Olmayan İlçe Belediyesi, Mahalle Muhtarlığı ve Köy Muhtarlığı gibi.

Ödev dosyanız; en fazla 2 a4 kağıdı veya 4 sayfadan oluşmalıdır. İkinci kağıdı kullananlar yukarıdaki şablona 2. kağıtta da uyacak ve mutlaka zımba veya ataç ile birleştirilmiş teslim edecek. Poşet dosya içinde teslim edilmeyecek.

*


Hepinize başarılar…