Kamu Yönetimi II Ara Sınav Ödevi

Kamu Yönetimi II dersi ara sınav ödevlerini yüklemek için son tarih 11 Nisan 2023 günü saat 14:00. Sistem kapandıktan sonra yükleme yapılamayacaktır.

Ara sınav ödevi olarak hazırlayacağınız konu:

Kamu Yönetimi I dersi kapsamında işlenen konuları dikkate alarak, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının farklılarını açıklayınız.

Farklılıkları değerlendirirken, kaymakam ve belediye başkanlarına da değinebilirsiniz. Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren bakanlıkların ilçe müdürlüklerini de göz önüne alabilirsiniz. “Hangi hizmetleri sunmaktadırlar? Nasıl göreve gelirler ve ayrılırlar? Gelirleri, giderleri, harcama yetkileri nasıldır? Benzer yönleri nelerdir?” gibi soruların cevaplarına yer verilebilir. Her iki kurumu ayrı ayrı anlatmanız ödevin amacına hizmet etmez. Örneklerle farklı yönlerine yer vermelisiniz. Anlatımda nesnel dil kullanınız. Başarılar.

———————————-

  İletişim ve sorularınız için lütfen:


Ara sınav ödev  dosyasında dikkat edilecek hususlar:

Başlık bölümüne KAMU YÖNETİMİ II DERSİ ARA SINAV ÖDEVİ yazınız. Hemen altına adınız soyadınız ve öğrenci numaranız yazılacak. (Bu kısmı Word programında “Üst Bilgi”  ekleyerek yapın. Hazırladığınız ödevin konu başlığı mavi renkli bir alt satıra gelecek. Örnekteki kenar boşluklarına dikkat edeceksiniz. Yazı için Arial font ve 12 punto kullanın. Paragraf girintileri 1,5, satır aralığı “tek” olacak. (Şekli uyarılara dikkat edeceksiniz. Bu da ödevin bir parçasıdır.)

Ödevlerinizde ara sınav için Word dosyası gönderilecek. Burada dosya uzantıları doc veya docx formatında olacak.

UZEM sistemine yükleyeceğiniz dosya adı ve uzantısı falancafilancaoglu19124574.doc veya falancafilancaoglu19124574.docx olacaktır. Falanca Filancaoğlu yerine tabiki kendi adınızı/soyadınızı yazacaksınız. 🙂

Not: Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların (doc ya da docx,) dosyasının adı adınız ve soyadınız küçük harflerle ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o harflerini kullanın) bitişik olarak öğrenci numaranız olacaktır. Adında i harfi olanlar lütfen ı yapmasın. Tam tersi yanı ı olanların i yapmasını söylüyoruz. Sistem sorunları yaşanmaması için. Örneğin; Ömer Fazlı Yüksekoğlu isimli ve 1912909999 öğrenci nolu öğrenci için dosya adı omerfazliyuksekoglu1912909999 olacak. Word ya da benzeri program bu dosya adına otomatik olarak (doc veya docx olarak) dosya uzantısını ekleyecektir. Yükleme esnasında dosyanın kısayolunu yüklemediğinizden emin olun.

Ödev dosyanız; en az 2 en fazla 7 sayfadan oluşmalıdır. (Yukarıdaki şablona uyularak)

Fotoğraf ve resim kullanmayınız.

*


Hepinize başarılar…