Bütünleme Telafi Sınavları

Deprem mağduriyeti nedeniyle yenilenmesine karar verilen 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Yarıyılı bütünleme (telafi) sınavlarına ilişkin süreç takvimin yüksekokulumuzun sitesinde ilan edilmesiyle başlamıştır. Sınava girecek öğrencilerimize başarılar dilerim. Sınavlar kısa araştırma ödevi şeklinde olacaktır.

Ödevler kesinlikle UZEM’de dersin sayfasındaki ödev modülüne yüklenecek. 

Ödevin içeriği ile birlikte şekil yönünden de uyarılar dikkate alınacaktır. Aşağıda dersin ödevinin son gönderimi tarihi ve ödevin konusu yer almaktadır. Ödevinizi göndermeden önce açıklamaları mutlaka okuyunuz.

*

Hukukun Temel Kavramları 03.04.2023 Pazartesi 20:30 Hak kavramını kısaca tanımlayınız. Mülkiyet hakkına ilişkin bilgi veriniz.
Tapu Mevzuatı III 03.04.2023 Pazartesi 22:00 Miras ve Türkiye’de miras intikaline ilişkin (taşınmazlar açısından) bilgi veriniz.
Kamu Yönetimi I 04.04.2023 Salı 22:00 Merkezi yönetimi ve yerel yönetimleri karşılaştırınız. Avantajlarını ve dezavantajlarını örneklendirerek açıklayınız.
İdare Hukuku 06.04.2023 Perşembe 20:30 İdarenin denetlenmesi Türkiye’de nasıl yapılmaktadır. Kısaca anlatınız.

Her türlü iletişim (soru ve önerileriniz) için aşağıdaki eposta adresine yazınız. İyi çalışmalar.

 


Ödev Teslim Dosyası

Başlık bölümüne  (Girdiğiniz Dersin Adı) DERSİ ARA SINAV ÖDEVİ yazınız. Hemen altına adınız soyadınız ve öğrenci numaranız yazılacak. (Bu kısmı Word programında “Üst Bilgi”  ekleyerek yapın. Hazırladığınız ödevin konu başlığı mavi renkli bir alt satıra gelecek. Örnekteki kenar boşluklarına dikkat edeceksiniz. Yazı için Arial font ve 12 punto kullanın. Paragraf girintileri 1,5, satır aralığı “tek” olacak. (Şekli uyarılara dikkat edeceksiniz. Bu da ödevin bir parçasıdır.)

Ödevleriniz ara sınav için Word dosyası olacak. Burada dosya uzantıları doc veya docx formatında gönderilecektir.  UZEM sistemine yükleyeceğiniz dosyanın adı ve uzantısı falancafilancaoglu19124574.doc veya falancafilancaoglu19124574.docx olacaktır. Falanca Filancaoğlu yerine tabi ki kendi adınızı/soyadınızı yazacaksınız. 🙂

Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların (docx, pptx, video) dosyasının adı adınız ve soyadınız küçük harflerle ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o harflerini kullanın) bitişik olarak öğrenci numaranız olacaktır. Adında i harfi olanlar lütfen ı yapmasın. Tam tersi yanı ı olanların i yapmasını söylüyoruz. Sistem sorunları yaşanmaması için. Örneğin; Ömer Fazlı Yüksekoğlu isimli ve 1912909999 öğrenci nolu öğrenci için dosya adı omerfazliyuksekoglu1912909999 olacak.

Hepinize Başarılar.