Süleyman Soylu Mesut Koç İçin Destek İstedi

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu Karaçulha’ya geldi. Aşırı ilgiden dolayı programı geciken Soylu’yu Karaçulhalılar geç saate rağmen ayakta bekleyerek karşıladı. Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Soylu başkan adayı Mesut Koç için destek istedi. Karaçulha’da partisinin Belediye Başkan Adayı Mesut Koç’un yanı sıra İl Genel Meclisi Adayları Atınç Koylu, Ramazan Cesur, Cem Erkin, Hasan Koçyiğit, Şaban Değer ve Muzaffer Çavdır’la, belediye başkan adayları Münire Uysal, Hasan Şimşek’i de tanıtan Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, büyük ilgi ile karşılaştı. Bazı inşaatların üzerinden sarkan vatandaşlar sık sık tezahüratlarda bulundular. Projektör ışıkları altında seçim otobüsü üzerinden konuşan Soylu’ya halk büyük ilgi gösterdi.

Programda ilk olarak Genel Başkan Süleyman Soylu gelmeden önce vatandaşlara yönelik olarak bir konuşma yapan Demokrat Parti Karaçulha Belediye Başkan adayı Mesut Koç yaptığı konuşmasında Karaçulha’nın diğer adaylarına göndermede bulunarak “Ehliyeti olmayan kaptanlarla ile yola devam edilmez” dedi. Koç Karaçulha belde halkına yönelik yaptığı konuşmasında; “Karaçulha’da Demokrat Parti olarak her geçen gün halkamızı yumağımızı büyütmeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz ev ziyaretlerinde, ikili görüşmelerde ve yapmış olduğumuz toplantılarda artık Karaçulha’da beklenen kadronun , özlenen ekibin gelme vakti geldi de geçiyor. Bu güzel kadro bu güzel ekip Karaçulha halkımız ile birlikte 29 Mart akşamı zafere kavuşacaktır. Bizler bu yola çıkarken sevdamız Karaçulha dedik. Bizim bu sevdamız her geçen gün giderek büyüyor. Ama bizimle birlikte bu yarış içerisinde olan değerli arkadaşlarımız var. Ancak her geçen gün Karaçulha sevdalılarının sayısı potansiyeli arttıkça birileri bundan ciddi derecede rahatsız oluyor. Karaçulha beldesi sıradan bir belde değildir. Unutulmamalıdır ki ehliyeti olmayan kaptan ile yola devam edilmez. Geçen seçimde o günlerdeki şartlarda o işe talip ehliyetli topluma alışık kimse olmadığı için Karaçulha’nın 3 bin 200 seçmenini onu o otobüse bindirdik. Bizde kendisinin yanında olduğumuzu belirttik. Ve o arkadaşı otobüsün kaptan koltuğuna oturttuk. Ama o arkadaş acemiliği ile ve kimseyle işbirliği yapmamasından otobüsü bir o duvara vurdu bir bu duvara vurdu. Sonuç olarak otobüsü hurdaya çevirdi. O otobüsten bu halk çoktan indi. Arka taraf boşaldı ama kaptanın dünyadan haberi yok. otobüsün arkası boş. O otobüsün içerisindeki güzel insanlar artık demokrat partide Mesut Koç’un yanındalar. O Arkadaş acemiliğinden otobüsü zaten hurdaya çevirmiş birde çıkmış durmak yok yola devam diyor. O otobüs artık yola devam etmez. Zaten otobüsün kaptanı o günün şartlarında bulunmuştu. Beş yıl öncesi araba bu hale geldiyse. Kusura bakmayın, on beş sene önceki aracı araç parkından çıkarıp cilalayıp, boyayıp ta milletin önüne koyduğunuz zaman da yine ehliyeti olmayan kaptanla harekete geç denilmez. Bu otobüs te yerinden kıpırdamaz.” dedi.

Koç; “Bu iki araç ile Karaçulha beldesinin 8 Bin 614 yolcusu ve 15 bin güzel insanı Karaçulha’da güzel hedeflere varamaz kimse kusura bakmasın. Bu otobüsleri yıkasan da cilalasan da yola devam etmez, harekete geçmez. Çünkü bu kaptanların ehliyetleri yok. ehliyeti olmayan bir kaptanlar ile yola devam edilmez. Çünkü ehliyeti olmayan kaptan o otobüsü götüremez yarı yolda devirir. O zaman ehliyetli birisi olmadığı için vatandaş onlara geç kaptan ol demiş. Ama artık ehliyetli bir kaptan geliyor. Kaliteli ekibi var. Bunlarla yola devam edilir. Öyle ehliyetsiz ve farklı şekilde cilalanmış, boyalanmış  kaptanlar ile yola çıkılmaz. Artık Karaçulha haklıda ehliyetsiz kaptan ile yola devam edilmeyeceğini anladı. Ve ehliyeti olan Mesut Koç’a destek veriyorlar.” diye konuştu.

Programa gecikmeli olarak katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ise Ak Parti Hükümetini eleştirerek; “Halkımız bana destek versin ben Türkiye’nin kitabını yeniden yazarım.” dedi. Coşkulu kalabalığı gören Süleyman Soylu, konuşurken, diğer programlara yetişilemeyeceği uyarısı yapan İl Başkanı Erol Kapiz’e ‘Beni burada konuşmaktan alıkoyamazsınız.” dedi. “Bu ülkenin bir evladı olarak. Bu milletin hakkını korumak için bu yollara düştüm. Ben halkım adına özgür bir ülke istiyorum, demokrat bir Türkiye istiyorum. İnsanlarımızın onurlu yaşadıkları bir ülke istiyorum. İşte bu nedenle tüm Türkiye’yi karış, karış dolaşıyorum ve halkımızın bunlara dur demesi için bana destek vermelerini istiyorum” diyen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Biz demokrat parti olarak millet ile beraber siyaset yapıyoruz. Ben yeni bir demokrasi anlayışı için geleceği yakalayan yepyeni bir Demokrat Parti için halkımın yanındayım. Halkımın karşısına çıkarken tertemiz insanlar ile çıkıyorum. Geçmişi karanlık, insanlar ile siyaset yapmıyorum. 14 aydan buyana bir gün yorulmadan bir gün usanmadan Ankara’nın o yozlaşmış siyasetinin malzemesi olmadan adım, adım Türkiye’yi geziyorum” dedi. “Bir tarafta kendi traktörüne mazot alabilmek için çırpınan çiftçilerimiz, dünyanın en yüksek zirai ilaç fiyatı ile boğuşan insanlarımız, ürününü koruyabilecek miyim diyen insanlarımız var. Gittiğim bir yerde çiftçimiz sırtına gübre çuvalını almış başkanım bu torba 150 TL oldu. Halimiz perişan diyor. Bir çok yerde esnaflarımız günlerini siftah yapmadan tamamlıyorlar. Türkiye’de 2008 yılında ekonomik kriz nedeniyle 180 Bin işletme kepenk kapattı. Ama birilerine sorduğunuz zaman kriz bizi teğet geçti diyor. Kriz onun çocuklarını vurmadı ama bizim esnafımız çiftçimiz gariban vatandaşımı kalbinden vurdu da geçti. Ama bunu görmezden gelenler var. Ülkemizde artık her doğan çocuk borçlu olarak doğuyor ama gören yok. Bunu demokrat parti olarak biz gördük. Kırat gördü. Eğer vatandaşımız 29 Mart’ta kıratın yemini suyunu verirlerse. Bu kırat vatandaşımızı sırtına alır ve her türlü derdine derman olur” diyen Soylu, “Bizim partimiz kimseyi suçsuz yere kötüleyerek siyaset yapan bir parti değildir. Hizmet etmek için gelen bir partidir. Halkımızın derdine çare olmak için çabalayan bir partiyiz. Biz öyle bir partiden geliyoruz ki ülkemizi zenginleştirmek için mücadele eden bir Partiden geliyoruz. Bizim partimiz halkın yanında olan parti. İki parti çıkıyor meydanlara bir birlerini boşa doluya eleştiriyorlar. Sanki birinin diğerinden farkı var. İkisi de bir birinden beter. Bunların hepsi hormonlu parti. Organik olan tek parti var oda demokrat partidir. Bu hormonlu partiler ne millet bilirler nede milletin derdini bilirler bunlar varsa yoksa kendi çıkarlarını menfaatlerini düşünürler” dedi.

“Bu partiler millete orta oyunu oynamaya çalışıyorlar. Ama 29 Mart’ta bunlara esas orta oyununu halk oynayacak ve halkımız bu hormonlu partileri 29 Mart’ta sandığın dibine çakacak. Biz demokrat parti olarak yepyeni bir Türkiye, yepyeni yarınlar için, yepyeni adalet için, halkımızdan destek istiyoruz. Halkımız bizlere destek versinler ki işsizliğin, yolsuzluğun defterini düreyim. Fukaralığı Türkiye’de sonlandıralım. Gençlerimizi yarınlara umutla taşıyalım. Halkım Süleyman Soylu’ya destek versin bende Türkiye’nin kitabını yeniden yazayım” diyen Soylu, “Bu hükümetten şuanda kimse memnun değil. Bu nedenle bu hükümete bir cevap vermemiz gerekiyor. Bunlara sen bu işi beceremedin diyerek 29 Mart’ta cevap vermemiz gerekiyor. Bu hükümete 29 Mart’ta halkımızın bir sarı kart göstererek uyarıda bulunması gerekiyor. 29 Mart akşamı Türkiye’de her şey net bir şekilde ortaya çıkacak. Hak da çıkacak, yanlışta çıkacak, doğruda çıkacak. Halkımız 29 Mart seçimlerinde AK Parti hükümetine sarı kart göstererek uyarıda bulunsunlar ve sarı kartı göstersinler. Eğer bunlar bu sarı karttan anlamazlar ise uyarıdan sonra altı ay içerisinde bu yolsuzluğun içerisine batmış olan hükümet halen uyarıdan anlamaz ise altı ay sonra kırmız kartı demokrat partinin bir evladı olarak ben ona kırmızı kart göstererek onu oyun dışı bırakacağım” dedi.

Genel Başkan Soylu Karaçulha belediye başkan adayı Koç için de destek istedi. Soylu; “Karaçulha belediye başkan adayımız Mesut Koç seçimlerden sonra yakasındaki kırat rozetini çıkaracak ve yerine halk rozetini takacak. Belediye başkanı olarak herkese adaletli bir şekilde hizmet edecek. Karaçulha da çiftçimin emeklimizin esnafımın ve çocuklarımızın geleceğini emanet edebileceğimiz bir belediye başkanı isterim ben” dedi. Süleyman Soylu, “Belediye başkanı olan kişi sadece belediyenin imar işleri ile temizlik işleri ile uğraşmayacak. İşini kaybedenin işi olacak, akşam evine aş götüremeyen vatandaşımızın sıcak aşı olacak. Okula gidemeyen çocuğumuzun elinden tutup okula gitmesini eğitim görmesini sağlayacak. Benim partimin belediye başkanı yaşlanmaktan korkan yalnız kalmaktan korkan insanlara evlat elini uzatacak, şefkat elini uzatacak bir belediye başkanı olmalı” dedi. Soylu yoğun ve coşkulu tezahüratlar arasında Karaçulhadan ayrıldı.

Önerdiğimiz Yazı

Koyuncu ve Koç Muğla’da DP Genel Başkanıyla

Demokrat Parti Fethiye ekibi Muğla’da Süleyman Soylu ile buluştu. Fethiye Belediye Başkan Adayı Bünyamin Koyuncu, …