Anasayfa / Yerel Seçim / Mesut Koç İstişare Toplantısı Düzenledi

Mesut Koç İstişare Toplantısı Düzenledi

Karaçulha Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Koç seçim programını yoğun çalışmalarla sürdürüyor. Karaçulha’da en iddialı ekibe sahip olan Koç, aday adaylığı sürecini düzenlediği istişare toplantısı ile anlattı. Seçildiği takdirde belediye başkanlığı sürecini halkla ve ekibiyle yürüteceğini söyleyen Koç seçim sürecinde de aynı şekilde çalıştıklarını vurguladı. Yapmayı düşündükleri ve yaptıklarını sürekli istişare ederek kararlaştırdıklarını ifade eden Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Koç toplumsal faaliyetlerde bunun en önemli ilke olduğunu söyledi.

Geniş bir katılıma sahne olan istişare toplantısında aday adaylığı sürecine ilişkin bilgiler veren Koç, adaylığın kendi ekiplerine verileceğinden şüpheleri olmadığını belirtti. Bir ay önce aday adaylığını açıkladıklarını o günden bugüne çok mesafe katettiklerini ve düzenli olarak bu istişare toplantılarını devam edeceklerini belirten Koç; “Belde ve ilçe teşkilatlarının katılacağı bir temayül yoklaması yapılacak. Burada arkadaşlarımız en sağlıklı kararın alınmasına yardımcı olacaklardır. Biz Karaçulha’da birebir seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta Fethiye’mizin sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunacağız.” dedi.

Başlanan işlerin bitirilmesi ve iyi sürdürülmesi gerektiğini söyleyen Koç; “Belediye başkanlığı nasip olursa, halkımızın sorunlarını ‘beyaz masa’ ile ile kayıt altına alacağız. Aşamalar halinde halkımızı bilgilendireceğiz. Karaçulha bir tarım beldesi. Fuar için buradan Antalya Hasyurt’a gidilmeyecek. Ege bölgesinin en büyük tarım fuarını inşallah Karaçulhamızda gerçekleştireceğiz. Bunu yapacak donanım ve birikime sahibiz. Karaçulha domatesinin uluslar arası pazarda bir marka olması için komisyoncular derneğini çok etkili bir şekilde çalıştıracağız. Dil bilen vizyon sahibi bir ekip ile pazarı bizzat kendimiz genişleteceğiz. Pazara ürününü satmaya gelen çiftçimizin işini bitirdikten sonra istirahat edebileceği mekanlar, tesisler yapacağız. Domatesini sattıktan sonra dinleneceği, gazete dergi okuyacağı çayını içip sohbet edeceği ortamlar hazırlayacağız. Toplumun geneline hizmet veren yerlerde her türlü temizlik, ibadet ve dinlenme alanlarının olması zorunludur.” dedi.

Fethiye’nin girişinde bulunan Karaçulha’nın çevre yolundan Zincirli Kavağa kadar olan kısmına ayrı bir önem vereceklerini söyleyen Mesut Koç; “Çalıca’da halkın ailecek gelebileceği, böreğini yiyip ayranını içebileceği bir kültürel alan oluşturacağız. Karaçulha’nın tanıtımını kültürel boyutta da üst düzeye çıkaracağız. Çalıca’nın içinden geçenler Karaçulha’dan geçtiklerini hafızalarından çıkaramayacaklar.”

Karaçulha’da imkanların çok olduğunu vurgulayan Mesut Koç, bu çalışmalar yapıldığı takdirde kendi kendine yeten istihdam alanları da ortaya çıkacak. Kendini yetiştirmiş becerikli insanımızı buralarda değerlendireceğiz. Ekip işi heyecan ister, vizyon ister. Genç ve dinamik teşkilat ister. Buradaki ‘genç’ ifadesi bedenen olan değil, heyecanı ve coşkusu olandır. Yoksa; özü geçmiş, heves ve heyecanı bitmiş, denenmiş kişiler şeklen genç olsalarda, koca bir beldeyi sürükleyip götüremezler. Beldemizde üniversite profesöründen tutun da iki günlüğüne ekmeğini aramak için gelenine kadar her kesimden insan var. Bunların hepsinden Karaçulha adına istifade etmek gerekir. İnsana hizmet ederken yine insanların birikiminden faydalanacağız. Karaçulha halkından alacağımız gücü yine onlar için kullanacağız. Karaçulha’da artık vakit tamamdır. İstişare toplantımız adaylığımızın da habercisi olsun, hayırlı olsun” dedi.

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Marmara Üniversitesi SBE Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktora bile yapmış. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor. Devamı hakkında sayfasında deniliyor.