Anasayfa / Yerel Seçim / Mesut Koç Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı

Mesut Koç Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı

Karaçulha’da Mesut Koç, Ak Parti’den aday adaylığını yoğun bir katılım ile coşkulu bir ortamda açıkladı. Seçime daha 4 ay gibi bir süre olmasına rağmen Karaçulha Yel değirmeni restorant büyük bir katılıma sahne oldu. Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Türkan, Eski İlçe Başkanları Osman Otgöz ve Hakan Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyeleri Emin Yungucu ve Sadettin Abalı, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri, eski yönetim kurulu üyeleri, Karaçulha Belediye Meclis üyeleri, üç dönem Karaçulha belediye başkanlığı yapmış Mehmet Kocatepe, Ak Parti Karaçulha ve Çamköy Belde başkanları ve Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Kamil Çoban katıldı. Ak Parti dışında farklı partilerde yönetim kurulu üyeliği ve belde başkanlığı yapmış kişilerin katılması ve bayanların da destek vermesi dikkat çekti.

İçeri giremeyenler için salon dışına sinevizyon kuruldu ve görüntü aktarıldı. Karaçulha Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Koç’un konuşması ile başlayan programda bir konuşma da Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Türkan yaptı. Koç konuşmasına Karaçulha Belediyesinin kuruşundan bugüne emeği geçen başkanından işcisine kadar herkese teşekkür ederek başladı. Belediyeciliğin bugün geldiği noktanın çok farklı olduğunu artık e-belediyecilik ve sosyal belediyecilik olduğunu vurguladı. İnsana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu belirten Koç, burada da esas görevin belediyelerde olduğunu söyledi. “Mevcudu yönetmek belediye personelinin işidir başkan ekibiyle birlikte halkın bir adım önünde olmalı ve halkı daha iyiye daha güzele sürükleyip götürmelidir, bu da lider kadro işidir” dedi. Karaçulha’nın çok büyük imkanlara sahip olduğunu birçok belediye başkanın “ah keşke bu imkanlar bizde olsa” dediğini söyleyen Mesut Koç, su akar bizimkiler bakar hesabı olmaması gerektiğini ve bu imkanların halkın istifadesine süratle sunulması gerektiğini söyledi. Karaçulha sevdalısı olduklarını söyleyen Koç, eski bir filozofun “dünyada rahat yaşamak istersen siyasetle uğraşma, fakat en büyük haz hakkını alamayanın hakkını alıp teslim etmekle olur, bu da ancak siyasetle mümkündür.” sözünü de kendilerine ilke olarak aldıklarını ve bütün Karaçulha’da herkesin hak ettiği hizmeti alması için çalışacaklarını söyledi.

Koç; “Siyasete adım attığım daha üçüncü günde böyle bir topluluğa hitap etmenin mutluluğunu yaşıyorum, inşallah çıtayı yükselteceğiz ve Karaçulha’yı çok daha güzel günlere birlikte taşıyacağız. Bundan sonra bizim işimiz de Karaçulha, gücümüzde Karaçulha. Türkiye’de halkın büyük teveccühünü alan Ak Partinin vizyonu’da bizim bugün burada bulunan ekibimizdir. Geçtiğimiz yerel seçimde 3180 civarında olan oy 2007 genel seçiminde sadece 3200 olmuş ve artış % 0,05 bile değil. İnanıyorum bu gün burada bulunan ve çeşitli sebeplerle gelemeyen ekibin enerjisi ile biz bunu beşbinlere getireceğiz. Hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Yolumuz açık ve hayırlı olsun.” dedi.

Ak parti İlçe Başkanı Mustafa Türkan’da yaptığı konuşmasında Karaçulha’nın seçiminin aday adaylığında olacağını 29 Marttaki seçimden en küçük şüphesinin olmadığını söyledi. Belediye Başkanlarının beldesinde çok şeyler yapabileceğini bununda Ak Parti’nin yapmış olduğu düzenlemeler sonrasında gerçekleştiğini söyledi. Toplantı yapılan ikramlar ve gruplar halindeki sohbetle sona erdi. (Basından)

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Marmara Üniversitesi SBE Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktora bile yapmış. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor. Devamı hakkında sayfasında deniliyor.