Anasayfa / Yerel Seçim / Mazeret Üretmek Yerine Çözüm Aramak Lazım

Mazeret Üretmek Yerine Çözüm Aramak Lazım

Seçim çalışmalarını sürdüren Karaçulha Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Koç Karaçulha’ya büyük bir sanayi sitesi kazandırılacağını söyledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden Koç, oda başkanı Mehmet Soydemir ile görüştü. Beraberinde Karaçulhalı esnaflar bulunan Mesut Koç, esnafların durumlarına bakarak memleketin durumu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor dedi.  Halkın morali iyi olursa esnafların morali de iyi olur diyen belediye Başkan Aday Adayı Mesut Koç, “Esnafın durumu iyi değilse bilinki halkın durumu da iyi değildir. Karaçulha’da her gün esnaflarımızın içindeyiz, birlikteyiz. Belediyecilikte de esnaflarla birlikte çalışmak çok önemli. Attığınız adımı esnaflarla birlikte atarsanız, onlara malederek giderseniz, onlar bunu kamuoyuna çok iyi anlatır ve sahiplenirler. Biz de Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğimizin çalışmalarında olduğu gibi seçim çalışmalarımızda da esnaf odamız ile birlikte çalışıyoruz. Bugün esnaf arkadaşlarımız ile birlikte buradayız. Başkanımız Karaçulha esnafının sanayi sitesi konusunda sıkıntılarını paylaştı. Biz zaten her konuda işbirliği yapmak ve başkanlık görevi nasip olursa birlikte çalışmak istiyoruz.” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir döneminde başlatılan en önemli projenin Mesleki Eğitim Merkezi binası olduğunu söyleyen Koç; “Burada da insana ve mesleki eğitime yapılan büyük yatırımı görüyoruz. İnşallah kısa zamanda tamamlanacaktır. Başkanımızı kutluyoruz, teşekkür ediyoruz. Allah nasip ederse, diğer belediyelerimiz, odalarımız ve ilgili birimlerle istişare ederek Karaçulha’ya büyük bir sanayi sitesi kazandırmak istiyoruz. İnanın bu zor bir şey değil. Yer konusunda Karaçulha daha uygun. Önemli olan önderlik etmek ve Fethiye çukurunu bu konuda bir proje içine almak. Bakın birşeyler yapacak ekibin bu gün bunları konuşup masaya yatırması gerekiyor. Yoksa kimse başkalarının birşeyler yapmasını beklemesin. Kalkacaksınız, koşacaksınız, arayacaksınız. Eğer esnaflarımızın bilhassa sanayi esnafımızın en önemli konusu altyapısı ile üst yapısı ile pırıl pırıl bir sanayi sitesi ise bu konuda günlerce gecelerce kafa yormak çareler aramak çözüm üretmek zorundasınız. Mazereti üretmek için harcayacağın zamanı çözüm için kullansan yine mesafe alırsın. Bizim misyonumuzda budur. İnşallah büyük, güzel ve parmakla gösterilen bir Karaçulha’yı birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’de Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinin bir dergi çalışmasında birlikte çalıştıklarını bilhassa kültür konusunda Koç’un çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi. Soydemir; “Mesut başkanımın aday adaylığının adaylıkla sonuçlanması esnaflar olarak temennimizdir. Çok güzel işler yapacaktır.  Daha öncede odamızla ve bizimle istişare içinde olmuştur. Ziyaretlerde bulunmuştur. Esnaflarımız olarak kendisine başarılar diliyorum.” dedi. Mesut Koç’un Karaçulha’daki seçim çalışmalarının yanısıra oda ziyaretlerine devam edeceği ve Ak Partinin Karaçulha Belediye Başkan adaylığından şüphesi olmadığı belirtildi. Ak Partinin Karaçulha’da adayı belirlemek için cumartesi günü teşkilat bazında temayül yoklamasına gitmesi bekleniyor.

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Marmara Üniversitesi SBE Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktora bile yapmış. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor. Devamı hakkında sayfasında deniliyor.