Koyuncu ve Koç Muğla’da DP Genel Başkanıyla

Demokrat Parti Fethiye ekibi Muğla’da Süleyman Soylu ile buluştu. Fethiye Belediye Başkan Adayı Bünyamin Koyuncu, Karaçulha Belediye Başkan Adayı Mesut Koç, Karadere Belediye Başkan Adayı Dr. Emine Akçabelen, İlçe Başkanı Mustafa Karabulut, bazı yönetim kurulu üyeleri, Erdal Eroğlu ve Fethiye İl Genel Meclisi adayları Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ve Genel Merkez Yöneticilerinin katıldığı programlara eşlik ettiler. Dalaman’da başlayan programlar dizisi Köyceğiz’in Toparlar beldesinde yapılan seçim bürosu açılışı ile devam etti. Ula girişinde yoğun bir katılım ile davul zurna ile karşılanan Demokrat Parti lideri Süleyman Soylu Ula’da bir tur attıktan sonra burada parti otobüsünün üzerinden halka hitap etti. Esnafların zor durumda olduğunu söyleyen Soylu çözümün Demokrat kadrolar olduğunu söyledi ve Ula adayına destek istedi. Ula’da yağmura rağmen ilgiyle dinlenen Süleyman Soylu daha sonra beraberindekilerle Muğla’ya hareket etti. Bünyamin Koyuncu ve Mesut Koç Soylu’nun bulunduğu otobüste bir süre Genel Başkan Soylu ile sohbet etti.

Muğla Atatürk Kapalı Spor Salonunda büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Soylu ve beraberindeki ekip salonda bulunanları salonda tur atarak selamladı. Muğla İl Başkanı Erol Kapiz’in selamlama konuşması ile başlayan program Muğla Belediye Başkan adayı Yusuf Kayacık’ın konuşması ile devam etti. Coşkulu tezahüratlar arasından kürsüye çıkan Demokrat Parti lideri hükümete ve ana muhalefete yüklendi. Günübirlik politikalarla tek başına iktidar avantajının kullanılmadığını söyleyen Soylu; “Türkiye’de görevini yapmayan Ak Parti Hükümeti kadar, 6,5 yıldır ana muhalefet partisi de görevini yapmıyor. Her iki parti de pisliğe bulandı. CHP’de Baykal çarşafa rozet taktı, ancak o çarşafın altından da yolsuzluk çıktı. Bunlar ellerine aldıklarını kirletiyorlar. Siz 29 Mart’ta bunlara sarı kartı gösterin, ben de bunları 6 ayda yakalarından aşağıya çekmezsem bana Süleyman Soylu demesinler.” diyerek iddialı olduğunu söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun konuşmasının ardından adaylar sahneye çağrıldı. Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Bünyamin Koyuncu ve Karaçulha Belediye Başkan Adayı Mesut Koç’ta sahneye çıkarak Genel Başkan Süleyman Soylu ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Demokrat Parti lideri Süleyman Soylu’nun 17 Mart’ta Fethiye’ye gelerek bir mitingde Fethiyelilere hitap edeceği öğrenildi.