Halkla İlişkiler Final Sınavı Ödevi

Halkla İlişkiler Dersi final sınavı için araştırma ödevi hazırlayacaksınız. Son teslim tarihi 15 Ocak 2024 Pazartesi saat: 15:00’dir. Daha sonra teslim etmeyiniz. 

Ödevler normal fotokopi kağıdı olarak bilinen beyaz a4 sayfasına (arkasını kullanabilirsiniz) el yazısı ile hazırlanacak. Kurşun kalem kullanılarak hazırlanacak ödevin şekil ve yazı açısından (imla kuralları dahil) düzgün olmasına dikkat ediniz. Ödevi nesnel bir dille hazırlayınız. Çok büyük ya da çok küçük yazmayınız. Kağıdı arkalı önlü kullanın ve 2. bir kağıt kesinlikle eklemeyin. Aşağıdaki şablona uygun (kullanırsanız arka sayfa içinde geçerli) çalışma yapınız.

 

FİNAL SINAVI ÖDEVİ KONUSU

Halkla İlişkiler biriminde görevli (kamu ya da özel sektör farketmez) bir çalışan ile görüşme (yüz yüze, online, eposta vb. olabilir) yaparak, aşağıdaki soruların cevaplarından oluşan kısa bir ödev hazırlayınız.

Halkla ilişkiler (uygulamada) nedir? Birimde neler yapılmaktadır? Hangi halkla ilişkiler faaliyetleri hangi yöntem ve teknikler kullanılarak yapılmaktadır? İnternet ve sosyal medyanın yaygınlaşmasından halkla ilişkiler nasıl etkileniyor? Kısaca başlıklar halinde açıklayınız.

Ödev Şablonu

Teslim edeceğiniz ödev kağıtlarını poşet dosya içerisinde teslim etmeyin.

Sadece kağıdı teslim edin ve imzanızı atmayı unutmayınız. Başarılar.