Araştırma Teknikleri 2021 Güz Final Ödevi

————————————————–Final Ödevi———————————————

Final ödeviniz 2 aşamadan oluşmaktadır. Ara sınav için seçmiş (teslim ettiniz) olduğunuz araştırma makalesinin sunum dosyasını hazırlayacaksınız ve sunumunu yapacaksınız.

Sunum bir bilimsel araştırma devam ederken veya tamamlandıktan sonra kongrelerde/sempozyum vb. toplantılarda yapılır. Araştırmacıların gözüyle sunumu siz yapıyorsunuz. (Final ödevi için bu sunum dosyalarını kullanarak görüntülü/sesli sınıfta sunum yapacaksınız.) Kişisel yorum vb. ekleme sunumda kesinlikle olmayacak. (İnternetten örnek sunumları bolca bulup izleyebilirsiniz.)

Örnek dosyalar yüklendi. Örnek dosyaları indirmek için dosya yazısının üzerine tıklayıp Sağ Fare tuşu ile farklı kaydet‘e tıklayın. Örnekler sadece fikir vermek içindir. Siz daha güzel ve orjinal hazırlayabilirsiniz. Örnek dosyalarda yok ancak siz ilk slayta araştırmacıların adını, kurumunu ve araştırmanın yayınlandığı dergi/kitap ne ise onu yazın. Son slayta ise kendi ad/soyad/no/okul bölüm/üniversite logo vb. koyabilirsiniz. (Not: Ödevi gönderen 3 kişi tekrar göndermeyebilir.)

Örnek Dosya 1

Örnek Dosya 2

Örnek Dosya 3

Örnek Dosya 4

Örnek Dosya 5

Hepinize başarılar…

—————————————-Sunum Dosyası—————————————————-

Araştırma Teknikleri I Dersi Final sınav ödevi son teslim tarihi 31 Aralık 2021 saat 23:55 olarak belirlenmiştir. UZEM’e yüklenecektir. Verilen süreden daha sonra ödev gönderimi yapamazsınız.

Ödev; sunum hazırlama programı (Powerpoint vb.) uzantılarından ppt veya pptx formatında gönderilecektir.

Dosya adı ve uzantısı falancafilancaoglu19124574.ppt veya falancafilancaoglu19124574.pptx olacaktır. Falanca Filancaoğlu yerine tabiki kendi adınızı/soyadınızı yazacaksınız. 🙂

Dosya boyutu 10 MB’ı geçmeyecek şekilde ayarlayın. Ortalama bir powerpoint dosyası 1-2 MB olmaktadır.

Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların (docx, pptx, video) dosyasının adı adınız ve soyadınız küçük harflerle ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o harflerini kullanın) bitişik olarak öğrenci numaranız olacaktır. Adında i harfi olanlar lütfen ı yapmasın. Tam tersi yanı ı olanların i yapmasını söylüyoruz. Sistem sorunları yaşanmaması için. Örneğin; Ömer Fazlı Yüksekoğlu isimli ve 1912909999 öğrenci nolu öğrenci için dosya adı omerfazliyuksekoglu1912909999 olacak.

Sunum dosyanız toplam en az 10 slayttan en fazla 20 slayttan oluşmalıdır.

Hepinize tekrar başarılar…