Anasayfa / Genel / Mesut Koç Hakkında

Mesut Koç Hakkında

1975 yılında doğdu. 1976’da kayıtlara geçti. İlkokulu Muğla Fethiye Çalıca İlköğretim Okulunda, ortaokulu Bitlis Anadolu Lisesinde ve Liseyi Fethiye Endüstri Meslek Lisesi Harita Kadastro Bölümünde tamamladı. Üniversiteyi Ankara Gazi Üniversitesinde okudu. Okuduğu dönemde çeşitli işlerde çalıştı, bir bilgisayar kursunda iki yıl eğitimci ve teknik servis elemanı olarak görev yaptı.

1999 yılında, Köyceğiz Naip Hüseyin Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atanınca kamu çalışanı olarak göreve başladı. 2000 yılı mart ayında, Yedek Subay adayı olarak, Eğridir Dağ Komando Okulunda öğrenciliğe başladı, İstanbul Tuzla Piyade Okulunda devam etti ve Foça Jandarma Tugayında tamamladı. Bir yıl Jandarma Asteğmen olarak Bilecik Jandarma Er Eğitim Tugayında görev yaptı. 2002 yılında Karaçulha Çok Programlı Lisesine atandı. Okul mahkeme kararı ile kapatılınca prefabrik lisenin kurulmasına öncülük etti, üç yıl bu okulda çalıştı.

2004 yılında Fethiye Memur-Sen’i kurarak, 3 yıl başkanlık yaptı. Eş zamanlı olarak iki yıl da Eğitim-Bir-Sen sendikasında sekreterlik görevinde bulundu. 2005 yılı başından 2008 yılı sonuna kadar Karaçulha İlköğretim Okulunda müdür olarak görev yaptı. Geçen dönem içerisinde okumaya devam etti. Anadolu Üniversitesi AOF Mahalli İdareler Yönetimi bölümünü ve yine aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Üçüncü üniversitenin ardından Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansını tamamladı. Bu alandaki çalışmalarına doktora düzeyinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilimdalı  Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bölümünde devam etmektedir.

2007 yılında Avrupa Birliği Çalışma Ziyaretlerine katılarak İngiltere’ye gitti. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Muğla İli Fethiye İlçesi Karaçulha Beldesinde, Belediye Başkan adayı oldu fakat kazanamadı. Üç yıl daha Karaçulha Çok Programlı Lisesinde görev yaptıktan sonra Fethiye Endüstri Meslek Lisesine geçti. 2013 yılı atamaları sonrası, Fethiye Eldirek İsmail Sarıkaya Ortaokulunda müdür yardımcılığı görevine başladı. 2014 yılı sonundan itibaren 7 Aralık 2017 tarihine kadar Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu Ortaokulu müdürlüğü yapmıştır. Halen Yanıklar İlkokulunda İngilizce Öğretmeni olarak göreve devam etmektedir. Kurucuları arasında olduğu Fethiye Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinde 3 yıl başkanlık yapan Mesut Koç halen mahalli ve kültürel çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Fethiye Gazeteciler Derneği üyeliğinin yanısıra çeşitli gazete, internet siteleri ve dergilerde yazılar yazmaya devam etmektedir.

 

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktoranın tez aşamasında. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor.