Anasayfa / Okul / Kermes Şenliğe Dönüştü

Kermes Şenliğe Dönüştü

okulkermesi

Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu ve Ortaokulu yararına Çalıca Kapalı Pazaryeri girişinde yapılan kermes şenliğe dönüştü. Anneler günü temasının ön plana çıkarıldığı kermese vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu Müdürlüğü ve Okul Aile Birliğinin birlikte organize ettiği kermeste kavurmalı pilav, keşkek ve aşurenin yanı sıra velilerin hazırladığı börek, sarma ve tatlı çeşitleri, kar şerbeti ve kahve yer aldı. Cumartesi pazarının girişinde bulunan alanda yapılan kermeste öğrenciler anneler günü için şiirler okuyup karanfil dağıttılar. Okul folklor ekibinin gösterileri ile yer aldığı kermeste “anneler günü 2015 hatırası” fotoğraf çektirme köşesi de yer aldı. Havanın sıcak olması ile kar şerbeti kısa sürede tükendi.

Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu Okul Aile Birliği başkanı Mehmet Çetinkaya kermesten elde edilecek gelir ile okulun çatısında tamir yapılacağını ve bahçede çevre düzenlemesi yapacaklarını söyledi. Çetinkaya; “Okul Aile Birliğimizin kermesine büyük ilgi ve destek var. Okul bahçesinde aynı ilgiyi bulamıyoruz. Kermesi buraya alarak isabetli bir karar aldığımızı gördük. Bu alanın iznini veren yetkililere ve buraya gelerek okulumuza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu Müdürü Mesut Koç yapılan kermes ile ihtiyaçların karşılanması yanı sıra öğrencilerin ve velilerin okul etkinliği ile toplumla kaynaşmasını amaçladıklarını söyledi. Mesut Koç katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

kermes1

kermes4

kermes5

Hakkında editor3

1970'li yılların ortasında doğmuş. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitim kurumlarının verdiği bütün diplomaları almış. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında doktoranın tez aşamasında. Yazıp çizmeye meraklı olduğu ifade ediliyor.

Önerdiğimiz Yazı

Tuhaf Tuhaf İşler!

Güzel şeylerden bahsetmek istiyor insan. Yazarken de okurken mutlu olunsun. Ama öyle olmuyor tabi. Hep …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*